Sadržaj:

Koja mesta je Rusija zauzela na Evroviziji u čitavoj istoriji takmičenja?

Anonim

Po prvi put, takmičenje, koje se tada nazivalo Velika nagrada Evrovizije, održano je 1956. godine u Švajcarskoj. Rusija je počela da učestvuje na Evroviziji tek 1994. Za sve to vrijeme uspjeli su pobijediti samo jednom - 2008. godine. A kako je bilo u drugim godinama?

Image
Image

Pravila takmičenja su sljedeća: Evrovizija se sastoji od dva polufinala i finala. Svaka zemlja učesnica ima nacionalni žiri koji dodjeljuje glasove takmičarima. Tada glasa i publika. Ne možete glasati za svoju državu.

1994 godine

Prvo učešće Rusije na Evroviziji. Pevačica Judith izvela je kompoziciju "Večni lutalica", sa kojom je zauzela 9. mesto.

1995 godine

Philip Kirkorov predstavljao je Rusiju pjesmom "Volcano Lullaby". Umjetnik je uspio zauzeti samo 17. mjesto.

1996 godina

Ove godine su sve zemlje morale proći kvalifikacijsku fazu. Žiri je preslušao kompozicije i odabrao samo 22 pjesme koje bi trebale ući u finale. Ruski izvođač Andrei Kosinsky i njegova pjesma "Ja sam ja" u ovoj fazi nagrađeni su 26. mjestom, pa se nije plasirao u finale takmičenja.

1997 godina

Rusiju je predstavljala Alla Pugačeva sa kompozicijom "Prima Donna". Kao rezultat glasanja sudija i gledalaca, Pugačeva je zauzela 15. mjesto.

1998 godina

Rusiji je oduzeto pravo učešća na Evroviziji zbog lošeg rezultata prošle godine. Tatyana Ovsienko je trebala na takmičenje sa pjesmom "My Sun".

1999 godine

1998. Rusija je odbila emitovanje Evrovizije zbog demantija. Zbog ovog incidenta, država je 1999. suspendovana sa takmičenja.

Image
Image

2000 godina

Dvije godine Rusija nije učestvovala u takmičenju, već se trijumfalno vratila u njega, zauzevši drugo mjesto. Ove godine zemlju je predstavljala pjevačica Alsou sa pjesmom "Solo".

2001

Grupa "Mumiy Troll" nastupila je iz Rusije sa pjesmom "Lady Alpine Blue". Ispostavilo se da je zauzeo samo 12. mesto.

2002 godina

Grupa "Premijer" sa pjesmom "Northern Girl" nastupila je u finalu Evrovizije i osvojila 55 bodova. Rezultat - 10. mjesto.

2003 godina

Ove godine Rusiju je predstavljala popularna grupa t. A. T.u. sa kompozicijom "Ne vjeruj, ne boj se." Zemlja je postala glavni favorit Eurovizije, ali je zauzela samo 3. mjesto. Prije željenog prvog, 3 boda nisu bila dovoljna.

2004 godine

Zemlju je predstavljala Yulia Savicheva sa pjesmom "Believe Me". Uspela je da zauzme 11. mesto.

2005 godine

Nacionalnim glasanjem utvrđeno je da će Natalia Podolskaya na takmičenje izaći s pjesmom "Nobody Hurt No One". U finalu Evrovizije zauzela je 15. mjesto.

2006 godina

Dima Bilan je po prvi put učestvovao na Evroviziji sa pjesmom “Never Let You Go”. Zauzeo je drugo mjesto.

2007 godina

Rusiju je predstavljala grupa Serebro i njihova pjesma “Song # 1. Rezultat - 3. mjesto.

Image
Image

2008 godine

Trijumf Rusije na Evroviziji. Dima Bilan je po drugi put otišao na takmičenje, birajući pjesmu "Believe". Umjetnik je dobio najviše glasova i osvojio 1. mjesto.

2009 godina

Ove godine takmičenje je održano u Moskvi. Predstavnica je bila Anastasia Prikhodko sa pjesmom "Mamo" koja je u finalu zauzela 11. mjesto.

2010 godine

Petr Nalich nastupio je iz Rusije sa pjesmom "Lost and Forgotten". Zauzeo je 11. mjesto.

2011

Alexey Vorobyov sa pjesmom "Get You" interno je izabran za učesnika takmičenja. U finalu je završio šesnaesti.

2012 godina

"Buranovskie bake" predstavljale su Rusiju pjesmom "Party for Everybody". U polufinalu ekipa je uspjela zauzeti prvo mjesto, ali je u finalu malo izgubila od pobjednika. Dobili su samo 2. mjesto.

2013 godina

Pobednica emisije "Glas" Dina Garipova učestvovala je iz Rusije sa pesmom "Šta ako". Umjetnik je u finalu zauzeo 5. mjesto.

2014 godina

Na takmičenju su učestvovale sestre Anastasia i Maria Tolmachev. U finalu su osvojili 7. mjesto.

Image
Image

2015 godina

Polina Gagarina nastupila je iz Rusije sa pjesmom "A Million Voices". U finalu je osvojila 303 boda i zauzela 2. mjesto.

2016 godina

Ove godine zemlju je predstavljao Sergej Lazarev sa pesmom "Ti si jedini". U finalu je zauzeo 3. mjesto.

2017 godina

Iz Rusije je trebala nastupiti Yulia Samoilova sa pjesmom "Flame Is Burning". Ali pjevačici je zabranjen ulazak u Ukrajinu, koja je domaćin takmičenja, zbog njenog koncerta održanog 2015. na Krimu.

2018 godine

Yulia Samoilova je i dalje mogla učestvovati na Evroviziji sa pjesmom "I Won't Break", ali nije uspjela ući u finale.

2019 godina

Rusiju je ponovo predstavljao Sergej Lazarev sa pjesmom "Scream". U finalu je zauzeo 3. mjesto.

2020 godina

Rusiju je trebala predstavljati grupa Little Big s pjesmom "UNO", ali je zbog pandemije takmičenje otkazano.

2021 godina

Pevačica Manizha predstavila je Rusiji pesmu "Russian Woman". Kao rezultat toga, umjetnik je zauzeo 9. mjesto.